Bassline Blue

Unikátní charakteristické vlastnosti našich filtračních obvodů znají jen naši inženýři. Právě v těchto obvodech leží klíč k navrhování kabelů optimalizovaných pro pro sub-basové systémy REL. K dispozici je v délkách 3M, 6M a 10M. Kabely Bassline Blue jsou kompatibilní se zesilovačem Naim dostupné v délkách 3M a 6M.

Osvětlení zvuku

DOKONALÝ UPGRADE

Bassline Blue ™ je rozumně dimenzovaný, dobře zkonstruovaný kabel, aby vylepšil celkový zvuk každého aspektu připojeného systému. Stejně jako u jiných produktů REL – vylepšení je zjevné daleko nad rámec oblasti basů. Největší vylepšení spočívá ve způsobu, jakým se rozsvítí celá zvuková scéna. Jedná se o kvalitu zcela odlišnou od jasu. Osvětlení působí tak, že vnáší na jeviště světlo a výrazně zvyšuje kontrast a čistotu, stejně jako dynamické odstíny.

 

A co je v NAIM? Stejné výhody má většina majitelů zesilovačů NAIM – zejména starší, klasické modely. Tyto jednotky mají neobvyklou výstupní impedanci, která je poměrně složitá. Společnost REL úzce spolupracovala s inženýry NAIM na modelování tohoto chování a dospěla ke speciálnímu obvodu zabudovanému do každého kabelu NAIM, který replikuje tuto impedanci, takže je možné bezpečně připojit Bassline Blue ke starším modelům NAIM. Podařilo se nám získat úžasný banánový konektor, který usnadňuje použití kabelů, stačí je zapojit do zapuštěných banánových zdířek v zesilovači NAIM a poté zapojit reproduktorové kabely přímo do zadní části našich banánkových zdířek.

Přírodní tažená měď

KVALITA NAROZENÁ Z MYSLENÍ SYSTÉMU

Kromě optimalizace geometrie vnitřního rozložení kabelu používáme také měď, která přesahuje průmyslové praktiky a má kvalitu a typ obecně určený pro vojenské použití a vysokorychlostní telekomunikace. Bassline Blue je vyroben z pomalu tažené vysoce čisté mědi tažené v dusíkové lázni, aby se minimalizovaly nečistoty na povrchu drátu. Každý jednotlivý vodič je potažen teflonovou fólií bezprostředně po opuštění vytlačovací matrice, aby bylo zajištěno, že se během čekání na další zpracování nemohou na kabelu usazovat nečistoty. Tato technika produkuje zvuk, který je výjimečně čistý a přirozený a který nazýváme Natural Drawn. Bassline Blue je ručně vyráběn v našem závodě v Kalifornii pomocí kabelu vyrobeného výhradně dle specifikace REL severoamerickým výrobcem drátů a kabelů OEM. Konstrukce je poměrně náročná na práci a může vyžadovat až jednu hodinu na každý kabel. Pro všechny pájené body používáme čisté stříbro, které zajišťuje nejen vysoce kvalitní zvuk, ale také proto, že stárnutí kabelu při procesu oxidace a jeho zvuková degradace by měly být nulové kvůli vodivým vlastnostem čistého stříbra.

Připojte se jako nikdy předtím

VYSOKÁ ÚROVEŇ = VYSOKÝ VÝKON

REL používají pro vstup do sub-basových systému REL švýcarské konektory Neutrik SpeakOn. Ve více než 100 000 subwooferech REL, které se používají po celém světě, se tento konektor osvědčil jako spolehlivý, neutrální a mechanicky ideální konektor pro renomované obvody High Level Input. BLUE má také vysoce kvalitní vidličky potažené zlatem, aby se minimalizovala oxidace. Pokud váš zesilovač vyžaduje připojení bez izolace, lze to snadno vyřešit ručním ukončením jednotlivých červených, černých a žlutých vodičů. Standardní postup vysokoúrovňového připojení je: připojit červený vodič k výstupního terminálu pravého kladného reproduktoru zesilovače; připojte žlutý vodič k výstupnímu terminálu levého kladného reproduktoru zesilovače; připojte černý vodič k kterékoli ze zemních výstupních svorek zesilovače, který je vyhovující; zapojte konektor Speakon do vysokoúrovňového vstupu na subwooferu. Chcete-li zobrazit schémata, více podrobností a alternativní možnosti vysokoúrovňového připojení REL, klikněte sem.