Od začátku to byla záležitost lásky, zrozená z touhy po dokonalejším zvukovém zážitku. Začalo to nespokojeností jednoho muže s výkonem subwooferů, které byly v té době k dispozici. Toto hledání lepšího, snaha o dokonalý zvuk zůstává hnací silou celé společnosti REL. Přetrvala i během vlastnických  změn, vedla k obrovskému pokroku v technologii a inovacích v designu. Uvolněte výkon, drama i zábavu, která spočívá ve skvělé hudbě a filmech.

 

1990 – Vysokoúrovňový vstup:

Klíčem k tomuto vývoji bylo brzké přijetí vysokoúrovňového připojení, které odvozuje svůj vstupní signál z konečné výstupní fáze zesilovače nebo přijímače. Tím bylo dosaženo bezprecedentní kvality, která přesně odpovídá zvuku přiváděnému do vašich reproduktorů.

 

1998 – ABC vstupní filtry:

Tito raní předchůdci moderní technologie filtrování REL používali komplikované řady otočných přepínačů k nastavení crossoveru, ale i když byly dle moderních standardů REL pomalé, byly na míle daleko před konkurencí a nám sloužily dobře téměř deset let.

 

1998 – vysokoproudové zesilovače:

Proud, nikoli napětí, produkuje pohyb u velkých vysoce výkonných subwooferových měničů. Naši inženýři ujišťijí, že konstrukce subwooferů REL  jsou neuvěřitelně robustní a produkují spoustu proudu, což znamená, že reprodukují nejen útok zvukové scény, ale také ozvěny, když zvuk odeznívá. Všechny zesilovače nejsou stejné a ty naše jsou navrženy speciálně pro reprodukci nejnižších basových tónů.

 

2005 – Moderní éra:

S novým majitelem přišly nové čerstvé nápady, efektivní globální získávání komponentů, inženýrství na úrovni Silicon Valley a upření pozornosti na výkon, spolehlivost a design. Ve srovnání s produkty vyrobenými před touto érou hrají nové modely REL v průměru dvakrát hlasitěji, jsou dvakrát rychlejší, s podobným výkonem stojí mnohem méně a vypadají mnohem rázněji a moderněji než jejich předchůdci.

 

2007 – Filtrování NaturalSound:

Moderní vstupní filtry REL jsou výjimečně rychlé a jsou skutečným tajemstvím produkce dokonalé a bezproblémové integrace hlavních reprosystémů se subwoofery REL. Jednoduché, rychlé a chytře navržené tak, aby eliminovaly nerovnosti a diskontinuity, jsou tyto filtry tajnou přísadou ukrytou uvnitř každého subwooferu REL.

 

2010 – Ztužení hudebních nástrojů:

Všechny moderní subwoofery REL používají ztužující výztuhy určené k eliminaci rezonancí ozvučnice. Mnoho konkurentů používá malé nebo vůbec žádné vyztužení. Někteří používají pouze jednoduchou výztuhu okenního panelu, která vytváří masivní turbulence a hluk uvnitř skříně, což nakonec vede k rozmazání detailů. Na našich nákladnějších modelech používáme mnohem propracovanější vyztužení a materiály se navíc zdokonalují, u naší řady Reference byly použity laminované vzpěry z tvrdého dřeva. Správné vyztužení rozbíjí rezonance uprostřed ozvučnice, které ničí správnou výšku nástrojů i mimo basové frekvenční spektrum.

 

2010 – Membrána vyztužená uhlíkovým vláknem:

S příchodem Gibraltaru jsme se rozhodně posunuli do čela třídy se Svatým grálem rychlosti, tuhosti a tichého chodu v prakticky dokonalém basovém měniči. První produkt referenční řady, který vzešel z moderního pojetí REL, byl pojmenován G-1 a během prvních tří měsíců překonal celou 8letou kariéru svého předchůdce. Od tohoto debutu používáme uhlík, kdykoli to rozpočet dovolí, protože dodává rychlost, jasnost a nízkou úroveň kontroly, která nemá obdoby.

 

2010 – Filtry UltraSpeed:

Nové filtry řady Reference jsou tak rychlé, jak jen to teorie umožňuje, aby byl filtr mnohem rychlejší než je tomu u většiny konkurentů. Dokonce i něco tak tajemného, jako je nastavení správné fáze, je stejně jasné a evidentní jako zapnutí vypínače.

 

2014 – Bezdrátová nulová komprese:

Možná Vám to nejde přes ústa, ale v době, kdy konkurence ještě stále používá zastaralé systémy založené na technologii Bluetooth, které jsou zcela nevhodné pro špičkové zvukové aplikace, jsme se my tomuto odvětví věnovali. První Longbow, využívající všechny diskrétní komponenty – vyhrazené A / D enkodéry, D / A dekodéry a několik vyhrazených napájecích zdrojů a analogových filtrů – ukázal, jak neuvěřitelně skvěle znějící bezdrátový systém bez efektů digitální komprese, může znít. O rok později spatřil světlo světa modul Arrow s myšlenkou, že bezdrátovým sítím bude zasílána širokopásmová komunikace bez problémů s kompresními / expanzními schématy a s cenou jsme se dostali  na polovinu. Ve společnosti REL se s neutuchající naléhavostí a vášní snažíme dát věci do pořádku, poté zjistit, jak daleko dokážeme tyto výhody posunout směrem k tržním možnostem, aby náš tým mohl pomoci co největšímu počtu lidí.

 

 

2016 – Výroční model No.25:

No. 25 připomíná a oslavuje čtvrtstoletí budování našich nejlepších subbasových systémů a zároveň ukazuje na budoucnost a dalších 25 let, protože využívá náš nejmodernější design, inženýrství a řemeslné zpracování. No. 25 kombinuje výkon ultra spolehlivého zesilovače NextGen3 třídy D o výkonu 1 000 W s lehkým a dokonale vyváženým 15 ” měničem z uhlíkových vláken. To vše je řízeno našimi legendárními sadami filtrů a proprietárními výhybkami se dvěma samostatnými parametrickými ekvalizéry, které umožňují pozoruhodně plochou odezvu v místnosti při zachování rychlosti a rozlišení, pro které jsou moderní subwoofery REL známé. Zjísti více

 

2018– Debut řady HT & HT-Air Wireless:

Řada HT byla navržena speciálně v souvislosti s výzvou vytvořit cenově dostupné, výjimečně dynamické a čisté subwoofery napájené z domácího kina. Díky ideální kombinaci lehkých moderních měničů CarbonGlas ™ ve spojení s výkonným zesilovačem třídy D, který jim skvěle sekunduje, produkují tyto subwoofery mimořádnou dynamiku. Pro majitele subwooferů REL, kteří si už užívají naše modely řady Reference, S a T/i určené pro 2kanálové systémy i systémy domácího kina, byla řada HT navržena jako doplněk jejich systému. Výstup 1 / LFE k produkci extrémně vysokého výkonu je určen speciálně pro dechberoucí efekty domácího kina.