No. 25

SERIA REFERENCE

No. 25 v sobě spojuje 1 000 W výkonu ultrasolidního zesilovače s velmi lehkým a perfektně vyváženým referenčním měničem velikosti 15″ s membránou z uhlíkových vláken. Na vše dohlížejí legendární sady filtrů a právně chráněné výhybky se 2 oddělenými parametrickými ekvalizéry. Tím je dosažena nesmírně plochá odezva v místnosti se zachováním rychlosti a rozlišení podání, jimiž jsou moderní výrobky REL proslulé.

Jelikož chceme, aby si naši zákazníci mohli vychutnat plný výkon bez omezení na několik míst v poslechovém prostoru, zabudovali jsme do každého No. 25 náš legendární bezdrátový přijímač LongBow™. Tato koncepce spočívá ve využití nulové komprese při přenosu signálu, jejímž výsledkem je neuvěřitelná dynamika a velmi hluboké basy bez kabelového omezení, přičemž kvalita přenášeného zvuku je srovnatelná s konstrukcemi konkurenčních výrobků, které vyžadují pevné připojení pomocí kabelu. Jedná se o další příklad, kterým demonstrujeme naší snahu nabídnout komplexní a důmyslná řešení.

Dokonalost reprodukce

Přirozené basy, od podlahy až po strop

Když na nás basy působí ve skutečném světě, objevují se v různé výšce. Narážejí do našich dutin, kopou do hrudního koše, duní po podlaze a přenášejí tak výkon, moc a majestátnost. S vertikálním uložením jednotek mohou být basy vyvíjeny mnohem přirozeněji – při šíření po místnosti jsou totiž doplněny o výškovou složku. Spodní jednotka zpevňuje ty nejhlubší podtóny, šourá se a burácí po podlaze, aby se celá místnost otřásala. Jednotka umístěná uprostřed zajišťuje jiskřivé údery kopáku a rázný přednes veškerých transientů. Tato jednotka předává každé chvění a mihotání hudebních nástrojů, které se vznáší ve vzduchu. Vertikální uložení jednotek představuje Svatý grál zážitků s REL a je možné pouze s našimi referenčními produkty.
Jelikož se 90 procent vytvořené energie zdržuje v basových oblastech, je vertikální uložení jednotek přesně tím magickým prvkem, jenž chybí mnoha systémům, které jsou jinak nejlepší ve své třídě. Vzdušnost, transparentnost a samozřejmě i výkon bez námahy – to je to, co přináší vertikální uložení jednotek. To si nelze představit, to musíte osobně zažít.

Absolutní kontrola

JEMMNÉ DOLAĎOVÁNÍ PŘÍMO NA DLANI

Začněte svůj vztah s referenčním modelem REL tím, že si vezmete do ruky dálkový ovladač. Potěžkejte si jej a vychutnejte si ten pocit, jak jeho oblé tvary jemně sedí ve Vaší dlani. Tento pečlivě zpracovaný prvek podněcuje k co nejpreciznějšímu nastavování pro dosažení perfektní rovnováhy ke spokojenosti i toho nejnáročnějšího majitele audio systému.

Referenční modely REL jsou dodávány s dálkovým ovladačem, jehož úkolem je asistovat při prvotním nastavení a zjednodušit tento proces. Děláme to proto, že víme, že jednou správně nastavený systém bude jeho majiteli přinášet radost pravděpodobně po celou dobu používání. REL může být totiž nastaven správně pro reprodukci všech druhů hudby i filmů, aniž by bylo nutné se uchylovat k levným fíglům, jako je vybuzování basů u filmů a snižování jejich intenzity při přehrávání hudby.

Odtwarzając perfekcję

Naturalny bas od podłogi do sufitu

Kiedy doświadczamy basu w realnym świecie, pojawia się on wraz z wymiarem pionowym. Uderza w nasze uszy, kopie w nasze klatki piersiowe, toczy się po podłodze, prezentując majestat dźwięku. Systemy Reference Line Array  pozwalają na naturalne wydobycie basu, dodając komponent wysokościowy w sposobie, w jaki rozchodzi się on w pomieszczeniu. Subwoofer na samym dole wzmacnia najniższe dźwięki, pełzając po podłodze, powodując wstrząsy w pomieszczeniu. Środkowy subwoofer zapewnia wyraźny atak i precyzyjna artykulację bębnów lub dowolnego zdarzenia opartego na transjentach. Z kolei najwyższy subwoofer gwarantuje „drganie” powietrza pod wpływem dźwięków wydobywanych z wszelkiego rodzaju instrumentów znajdujących się nie na ziemi, a powyżej niej. System Reference Line Array  jest dla REL-a Świętym Graalem i dostępny jest tylko w naszych produktach referencyjnych.

Ponieważ 90% energii wytwarzanej przez system audio generowana jest w basie, Reference Line Array to niemal magiczny element, którego brakuje w tak wielu systemach, nawet w systemach high-end. Nie można sobie nawet wyobrazić tego powietrza, przejrzystości które bez wysiłku mocy przekazują nasze referencyjne systemy.

Zwinna moc

Skalowany bas – od szeptu po trzęsienie ziemi

Potrzeba ogromnej mocy, aby wydobyć z No. 25 niesamowitą dynamikę, do której jest zdolny. Wytrzymały 1000-watowy wzmacniacz NextGen3 sprawdził się już w jednym z naszych poprzednich projektów, dzięki czemu czujemy się mocni nie tylko z zaskakującą jakością dźwięku, ale także niezawodnością.

No. 25 nie jest jednak zwykłym „ćwiczeniem nadmiarowym”, ale dokładną ekspozycją sztuki odtwarzania subbasu, w jego pełni, mocy, szybkości i dynamice. To zdolność nie tylko głośnego grania, ale także pokazania kontrastów między głośnymi i cichymi fragmentami nagrania – to dzięki temu ​​właściciele systemów REL są pasjonatami naszych projektów. W końcu dynamika to nie tylko umiejętność głośnego grania, ale także umiejętność pokazania kontrastów między głośnymi i cichymi fragmentami muzyki lub filmu. Właśnie dlatego No. numer 25 tak szybko uzależnienia.

Prędkość pod kontrolą

Rdzeń z plecionki włókna węglowego

Serce No. 25 jest z czystego węgla, ponieważ zdecydowaliśmy się skorzystać z materiału, który jest mocniejszy niż stal, a jednocześnie niezwykle lekki. Ostrożnie tkana z czystego włókna węglowego, 15-calowa, membrana No. 25 waży 70% mniej niż 10-calowa membrana stosowana rzez nas jeszcze dwa lata temu. Ta kombinacja niewiarygodnie lekkiej konstrukcji w połączeniu z niezwykłą integralnością strukturalną daje w No. 25 połączenie szybkości i mocy.

Kolejną zaletą stosowanej przez nas strategii redukcji masy jest to, że pozwala ona na niemal idealne wyważenie dynamiczne przetwornika, zapewniając jego precyzyjne zachowanie się podczas niewiarygodnego 4” skoku do przodu i do tyłu.

Pełna kontrola

Precyzyjne strojenie w twoich rękach

Rozpocznij swoją przygodę z REL Reference po prostu podnosząc pilota; poczuj jego wagę i zobacz, jak jego zaokrąglone kontury delikatnie mieszczą się w Twojej dłoni. To starannie dopracowany element systemu, który zachęca do podjęcia drobiazgowo szczegółowych decyzji podczas konfiguracji, niezbędnych do osiągnięcia idealnej równowagi między systemem i subwooferem.

Modele referencyjne REL wykorzystują zdalne sterowanie w celu ułatwienia i ułatwienia początkowej konfiguracji. Zdecydowaliśmy się na to wiedząc, że po prawidłowym ustawieniu właściciel najprawdopodobniej będzie go rzadko używał. Subwoofery REL można dzięki temu perfekcyjnie skonfigurować, aby odtwarzać wszystkie formy muzyki i filmu bez uciekania się do tanich sztuczek, takich jak podkręcanie basu.

Dodatečné informace

Barevné provedení Černý fortepiánový lak (12 vrstev)
Typ Uzavřená ozvučnice, měnič vyzařující dopředu
Rozměr a materiál aktivního měniče reproduktoru 15“ (380 mm) s velkou výchylkou, obrácená prachová krytka, Kónická membrána z uhlíkových vláken
Rozměr a materiál pasivního zářiče 15“ (380 mm)
Nejnižší frekvenční odezva 14 Hz při -6 dB
Vstupní konektory Vysokoúrovňový vstup Neutrik Speakon, nízkoúrovňový stereo vstup RCA, LFE RCA, LFE XLR, SMA pro bezdrátovou anténu
Výstupní konektory Vysokoúrovňové, LFE RCA, LFE XLR, výstupy pro sériové připojení
Výstupní výkon 1000 W (RMS)
Typ zesilovače NextGen3 Class D
Bezdrátové připojení Longbow (volitelný), Zero Compression, Individual discrete D/A and A/D Encoders
Napájecí napětí 220-240V
Vstupní impedance  –
 
SYSTÉM JIŠTĚNÍ:
Plně elektronický SET-SAFE Ano
Ochrana proti D.C. Ano
Ochrana proti zkratu výstupu Ano
Pojistka 5A se středním zpožděním pro napětí 230V; 15A se středním zpožděním pro napětí 115V
Rozměry (výška x šířka x hloubka  v mm) 736.5 x 540 x 762 mm
Hmotnost 76kg
 
PŘÍSLUŠENSTVÍ:
Neutrik speakon Ano (délka10 metrů)
Napájecí kábel Ano