G1 Mark II

Referenční řada

G1 MKII je ztělesnění studie protikladů. Dobře známý, ale přesto odlišný – vizuálně beze změn, ale ve všech směrech lepší než originální G1, náš prodejně nejúspěšnější referenční subwoofer.

Znovuzrození klasiky

Komponenty upgradovány, krása zachována

Klasická křivočará ozvučnice je zachována. Její tvar byl pečlivě navržen pro tlumení stojatých vln procházejících skříní směrem dozadu. Vrstvená výztuž z tvrdého dřeva, připomínající hudební nástroje, má stále své uplatnění – i když došlo k její úpravě pro zajištění ještě větší pevnosti. Jako zesilovač slouží výkonný, ale dobře kontrolovatelný a vysoce spolehlivý přístroj třídy A/B o výkonu 600 W s novými omezovači, které umožňují dosáhnout téměř o 40 % vyššího výkonu bez komprese.

Měnič – srdce a duše každého systému REL – byl důkladně modernizován, má větší výchylku v předozadním směru a jemnější zavěšení, je proto schopen zvládnout ještě větší dynamický rozsah. Tato nová verze je nyní schopna generovat až 112 dB. Rozšiřuje tak výkonnostní obzory originálu ve všech směrech, přičemž si zachovává své hlavní silné stránky – důstojnou krásu spojenou s ještě dravějším výkonem.

Zpevněná síla

Ručně vyrobeno z tvrdého dřeva pro námořní účely

Zatímco veškerou smetanu slízne vnější forma se svými ladně zakřivenými pláty o síle 1 1/8″ s rafinovanou povrchovou úpravou ve 12 vrstvách ručně leštěného černého klavírního laku, za čistotou, tichostí a dynamikou přednesu, pro které se G1 MKII jistě proslaví, stojí právě vnitřní konstrukce. Překližky z tvrdého dřeva, které pro stavbu skříní používáme, splňují požadavky pro námořní účely a podobají se stěžňům na lodi. Samotná stavba každé ozvučnice zabere dva dny. Za tuto dobu je vyrobena jedna ozvučnice bez povrchové úpravy. Surová skříň se pak opracovává ručně, což trvá tři týdny. Výsledek pak představuje mnohem více než jen překrásný tvar; jedná se i o konstrukční základnu pro hluboké basy, které G1 MKII generuje.

Dokonalost reprodukce

Přirozené basy, od podlahy až po strop

Když na nás basy působí ve skutečném světě, objevují se v různé výšce. Narážejí do našich dutin, kopou do hrudního koše, duní po podlaze a přenášejí tak výkon, moc a majestátnost. S vertikálním uložením jednotek mohou být basy vyvíjeny mnohem přirozeněji – při šíření po místnosti jsou totiž doplněny o výškovou složku. Spodní jednotka zpevňuje ty nejhlubší podtóny, šourá se a burácí po podlaze, aby se celá místnost otřásala. Jednotka umístěná uprostřed zajišťuje jiskřivé údery kopáku a rázný přednes veškerých transientů. Tato jednotka předává každé chvění a mihotání hudebních nástrojů, které se vznáší ve vzduchu. Vertikální uložení jednotek představuje Svatý grál zážitků s REL a je možné pouze s našimi referenčními produkty.
Jelikož se 90 procent vytvořené energie zdržuje v basových oblastech, je vertikální uložení jednotek přesně tím magickým prvkem, jenž chybí mnoha systémům, které jsou jinak nejlepší ve své třídě. Vzdušnost, transparentnost a samozřejmě i výkon bez námahy – to je to, co přináší vertikální uložení jednotek. To si nelze představit, to musíte osobně zažít.

Spolehlivý zdroj

Zesilovač třídy A/B

Masivně krásný, žebrovaný, slitinový chladič – to je nutnost pro rozptýlení velkého množství tepla vznikajícího při tvorbě výkonu, který je nezbytný, pokud chceme generovat fenomenálně hluboké basy po dlouhé hodiny bez přestávky. Náš zesilovač třídy A/B, vyhrazený pro použití v G1 MKII, je případě nutnosti schopen zajistit konzervativních 600 W (120 V). Je to skutečný nezmar. Je výkonný, rychlý a schopen dodat obrovský proud. Jedná se o nejlepší zesilovač, který kdy naši inženýři navrhli.

Pro G1 MKII jsme si vypůjčili technologie pro zajištění téměř neomezené elektronické limitace, s nimiž jsme se seznámili teprve v minulém roce. Tyto nově vyvinuté obvody umožňují prohnat měničem až o 40 % více výkonu, než začne působit jemná limitace. Výsledkem je to, že subwoofer hraje podstatně hlasitěji (o cca 5 dB) než jeho slavný předchůdce.

Rigidní rychlost

Jádro z karbonových vláken

Basový kmitací systém je korunovaným vrcholem každé sub-basové jednotky REL. Měnič u G1 MKII je oproti cenami ověnčenému originálu tužší na ohyb o nějakých 25 %, čímž ještě lépe zvládá vysoké dynamické nároky kladené na přístroje z referenční řady REL. Díky tomuto vylepšení jsme mohli použít měkčí závěs, který lépe a rychleji reaguje nejen na velké, ale i na nepatrné dynamické změny. Výsledkem je podstatné zlepšení v rámci rychlosti, živosti a dynamiky celého systému. Závěs se nyní může pohybovat s více než 5cm výchylkou, čímž lze dosáhnout výjimečně vysokého výkonu. Ve výsledku je celková hlasitost téměř dvojnásobná v porovnání s předchozím modelem. Tato výjimečná síla a agilita předurčuje G1 MKII pro výkonné systémy domácího kina a excelentní dvoukanálové systémy.

Absolutní kontrola

JEMMNÉ DOLAĎOVÁNÍ PŘÍMO NA DLANI

Začněte svůj vztah s referenčním modelem REL tím, že si vezmete do ruky dálkový ovladač. Potěžkejte si jej a vychutnejte si ten pocit, jak jeho oblé tvary jemně sedí ve Vaší dlani. Tento pečlivě zpracovaný prvek podněcuje k co nejpreciznějšímu nastavování pro dosažení perfektní rovnováhy ke spokojenosti i toho nejnáročnějšího majitele audio systému.

Referenční modely REL jsou dodávány s dálkovým ovladačem, jehož úkolem je asistovat při prvotním nastavení a zjednodušit tento proces. Děláme to proto, že víme, že jednou správně nastavený systém bude jeho majiteli přinášet radost pravděpodobně po celou dobu používání. REL může být totiž nastaven správně pro reprodukci všech druhů hudby i filmů, aniž by bylo nutné se uchylovat k levným fíglům, jako je vybuzování basů u filmů a snižování jejich intenzity při přehrávání hudby.

Dodatečné informace

 

Barevné provedení Černý fortepiánový lak (12 vrstev)
Typ Uzavřená ozvučnice, měnič vyzařující dopředu
Rozměr a materiál aktivního měniče reproduktoru 12“ (300 mm) s velkou výchylkou, obrácená prachová krytka, Kónická membrána z uhlíkových vláken
Rozměr a materiál pasivního zářiče 12“ (300 mm)
Nejnižší frekvenční odezva 15 Hz při -6 dB
Vstupní konektory Vysokoúrovňový vstup Neutrik Speakon, nízkoúrovňový stereo vstup RCA, LFE RCA, LFE XLR
Výstupní konektory Vysokoúrovňové, nízkoúrovňový RCA, symetrický XLR, výstupy pro sériové připojení
Výstupní výkon 600 W (RMS)
Typ zesilovače Class A/B
Bezdrátové připojení  –
Napájecí napětí 220-240V
Vstupní impedance  –
 
SYSTÉM JIŠTĚNÍ:
Plně elektronický SET-SAFE Ano
Ochrana proti D.C. Ano
Ochrana proti zkratu výstupu Ano
Pojistka 5A se středním zpožděním pro napětí 230V; 10A se středním zpožděním pro napětí 115V
Rozměry (výška x šířka x hloubka  v mm) 571.5 x 462 x 680.3 mm
Hmotnost 49kg
 
PŘÍSLUŠENSTVÍ:
Neutrik speakon Ano (délka10 metrů)
Napájecí kábel Ano